Lot

Lot is bekend om haar hooggelegen stadjes en grotten. In vergelijking met andere departementen in Midi-Pyrénées heeft Lot veel interessante bezienswaardigheden. Het dorpje Rocamadour en Grotte du Pech-Merle zijn de belangrijkste toeristische attracties.

Rocamadour

Overnachten; camping, hotel of appartement?

Een uitstapje naar de grotten van Pech Merle kan ondernomen worden vanuit een hotel of appartement in Cahors (Hotels Cahors)(circa 20.000 inwoners) of Rocamadour (Hotels Rocamadour)(circa 630 inwoners). In zowel Rocamadour als Cahors zit je vrij gunstig t.o.v. de meeste bezienswaardigheden van Lot (zie onderstaande kaart). Met kinderen is een camping of vakantiehuisje wellicht handiger. Het is aan te raden om voor het boeken van een vakantieadres even de reistijden naar de bezienswaardigheden van je keuze te berekenen (bv. via Google-earth).  Lot is  namelijk heuvelachtig.

Belangrijkste bezienswaardigheden

lot

1 Op Reis FrankrijkRocamadour

Het bedevaartsplaatsje Rocamadour is de grootste toeristentrekker van Lot. Rocamadour ligt tegen een rotswand aan en wordt bekroont door diverse religieuze gebouwen en een kasteel. Aan Rocamadour hebben we een aparte pagina gewijd.

2 Op Reis FrankrijkGrotte du Pech-Merle

De grotten van Pech-Merle zijn bekend omwille van de prehistorische schilderingen van mammoeten, paarden, bizons, mensen en handen. Bovendien zijn er fraaie druipsteenformaties en mooie spelonken te zien. Deze 25.000 jaar oude grot ligt bij Cabrerets. Meer informatie over de grotten is te vinden op de pagina Grotten in Lot.

lot St-Cirq-Lapopie Cahors en Grotte du Pech Merle

Op Reis FrankrijkCahors

Cahors is een fraai stadje met veel monumenten. De bekendste bouwwerken zijn Cathédrale St- Étienne en Pont Valentré. Aan de bezienswaardigheden van Cahors en omgeving hebben we een aparte pagina gewijd.

4 Op Reis FrankrijkSaint-Cirq-Lapopie

Het plaatsje Saint-Cirq-Lapopie is aantrekkelijk voor wie van wandelingen langs pittoreske dorpsgezichten houdt. Op de pagina Cahors en omgeving staat informatie over Saint-Cirq-Lapopie en de omgeving (het dal van de Lot).

5 Op Reis FrankrijkGouffre de Padirac

De gouffre , een ondergrondse krater, van Padirac heeft een diameter van 32 meter en is 75 meter diep. Het maakt deel uit van een schitterend grottencomplex. Een deel van het ondergrondse parcours wordt te voet afgelegd en een deel per boot. Meer informatie is te vinden Grotten in Lot.

Gouffre de Padirac

6 Op Reis FrankrijkGrottes de Lacave

Het publiekelijke traject van de grotten van Lacave bevat indrukwekkende gangen en zalen. De surreële schoonheid wordt versterkt en weerspiegelt in het ondergrondse meer en riviertje. Bijzondere druipsteenformaties zijn de enorme exentrieken (verticale uitsteeksels). Meer informatie is te vinden op de pagina grotten in Lot.

7 Op Reis FrankrijkChâteau de Castelnau-Bretenoux

Dit kasteel ligt op een rots aan de samenvloeiing van de Cère en de Dordogne. Deze burcht is tijdens de Honderd jarige Oorlog gebouwd rondom een donjon uit de dertiende eeuw. De stadsmuur biedt een schitterend uitzicht op de omgeving. Zie voor meer informatie; castelnau-bretenoux.monuments-nationaux.fr/fr/

8 Op reis FrankrijkChâteau de Montal

Château de Montal heeft aan de buitenkant het uiterlijk van een vesting, maar het binnenplein is met elegante renaissance-elementen versierd. Zie voor meer informatie; montal.monuments-nationaux.fr/

Op reis frankrijk 9Figeac & een rondrit tussen Cahors en Figeaux

Figeac (circa 10000 inwoners) behoort tot de interessantste plaatsen van Lot. Dit oud marktstadje heeft veel gebouwen uit de 13de, 14de en 15de eeuw. Champollion, beroemd door de ontcijfering van het hiërogliefenschrift, is geboren in Figeac. Zijn geboortehuis en aangrenzende panden functioneren als museum (zie www.musee-champollion.fr/).

Tip 1; autoroute van Cahors naar Figeac en terug

Deze landschappelijke autorit (circa 160 km.) gaat zowel via smalle kloven als brede  vlakten. Tot het landschappelijk schoon langs de route behoren watervallen. Voor de hand liggende plaatsen om te overnachten zijn Cahors (Hotels Cahors) en Figeac (Hotels Figeac). In beide plaatsen zijn zowel restaurants, hotels, vakantiehuizen als appartementen gelegen. Wanneer je heen gaat via het dal van Célé is het logisch terug te gaan via het dal van Lot. Het dal van Célé (D 41/D13) leidt bijna langst Grotte du Pech Merle. Denk eraan de tickets van te voren te boeken wanneer je deze grot wilt bezichtigen! Andere leuke plaatsen om te stoppen zijn Marcilhac-sur- Célé (dorp met de ruïnes van een 10de-eeuwse benedictijnerabdij) en Espagnac-Ste-Eulalie (12de-eeuwse priorij). Je kunt terug aan via het dal van Lot. Je komt dan via Cajarc en St-Cirq-Lapopie, charmante dorpen met oude huizen.

Tip hotels boeken

Wie van hotel naar hotel reist, raden we aan om een paar dagen in de buurt van Rocamadour (Hotels Rocamadour) te zitten en een paar dagen in Cahors (Hotels Cahors). Op deze wijze kunnen de belangrijkste bezienswaardigheden van Lot bezichtigd worden zonder al te lange reistijden en zonder steeds van hotel naar hotel te reizen.

Geef een reactie